אאא

המלחמה נגד הפשיעה, האלימות וכלי הנשק במגזר הערבי: 1,600 שוטרים פשטו הבוקר (שלישי) על בתי עשרות חשודים - מעשרות יישובים שונים.

מהלך הפשיטה הבוקר, הגיע בתום שנה של הפעלת סוכן בתוך המגזר הערבי, כאשר 78 סוחרי אמל"ח מהכבדים בישראל -  הופללו.

במהלך הפעילות הסמויה נתפסו גם 40 רובים, 13 אקדחים, שני מקלעים ושני מטעני חבלה עם מערכת הפעלה סלולרית מוכנים להפעלה. הסוכן, שהינו עבריין שחצה את הקווים, פעל תחת כיסוי של חייל בארגון פשע שמספק נשק ל״בוסים״ הגדולים.

הבוקר כאמור פשטו 1600 שוטרים ביניהם לוחמי משמר הגבול וכוחות מיוחדים. עד כה נעצרו 64 חשודים מ-25 ישובים שונים, ביניהם: טמרה, נצרת, כפר עילוט ויפיע.

כמו כן, ביישוב הערבי כאבול – נעצרו אב ושלושת בניו שפתחו עסק משפחתי לסחר בנשק בלתי חוקי, שפרעם, כפר סאג'ור, דלית אל כרמל, עוספיה, אום אל פחם, זלעפה, מעלה עירון, טמרה, בוסמת טבעון, כפר איבטין, פורדיס, כפר ירכא, כפר יאסיף, קלנסואה וטייבה

עוד נעצרו חשודים בכפרים במזרח ירושלים – שם החשודים נעצרו על ידי כוחות משטרה גדולים, ביניהם כוחות מיוחדים ולוחמי משמר הגבול, בפשיטות בישובים בצפון הארץ ומרכזה .

הסוכן שגוייס באוגוסט 2020 על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז צפון מתוך העולם העברייני החל לפעול כבר בנובמבר 2020 ורכש במשך השנה האחרונה ב-48 עיסקאות שונות; 53 כלי נשק תיקניים, 2 מטעני חבלה עם מערכת סלולארית מוכנים להפעלה ותחמושת רבה.

כלי הנשק שנרכשו:

1 מקלע מסוג מא"ג.
25 רובי סער m16 תיקניים.
7 רובי סער קלצניקוב.
13 אקדחים שונים מתוצרת גלוק, FN CZ, Sig sauer,

"מדובר במבצע הסמוי שהביא להיקף המעצרים הגדול ביותר של סוחרי נשק, מאז קום המדינה ולכמות כלי הנשק הגדולה ביותר שנתפסה במבצע מסוג זה", נמסר מהמשטרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במשטרה עדכנו עוד, כי הפעילות בוצעה על ידי היחידה המרכזית בראשותו של נצ"מ מני בנימין על פי מדיניות מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא "ליבש את הביצה ולא רק לתפוס את היתושים" שבמסגרתה פעלים שוטרי מחוז צפון לאיתור וחיסול נתיבי ההברחה, הסחר והאספקה של כלי נשק בישובי החברה הערבית. הפעילות שהחלה ברחבי הצפון התרחבה גם לעבר סוחרי וספקי נשק ממרכז הארץ.

ניצב שמעון לביא האחראי על התפיסה מסר: "מדובר בפעילות סמויה שהתחלנו להרים לפני כשנתיים בימ"ר צפון ובמסגרתה גויס הסוכן הסמוי ופעל במשך השנה האחרונה בקרב העבריינים העוסקים בסחר ואספקת נשק לעבריינים ברחבי הצפון".

 דבריו של שמעון לביא

"אנחנו נלחמים באלימות והפשיעה בחברה הערבית בכל האמצעים, ומעבר לפעילות בפן הפלילי כמו שאתם רואים כאן, אנו תוקפים אותם גם בפן הכלכלי, הרישוי, הבריאותי והתברואתי תוך שיתוף פעולה עם כל גופי אכיפת החוק במדינה. זו מלחמה של ממש על עתיד החיים היום יומיים של כל אזרחי המדינה וביטחונם האישי".

עוד הוסיף לביא: "זו מלחמה כנגד חדירת השפעת גורמים עבריינים על הרשויות המקומיות המנסים ומצליחים לשים יד על כספי הציבור, זו מלחמה כנגד סחיטה של בעלי עסקים במגזר הפרטי. יש פה ארגונים שמנסים לקחת נתח מחלק משמעותי של הפעילות הכלכלית במדינה, ציבורית ופרטית. זה מסתכם בסכומי כסף עצומים ואם לא נמשיך ונפעל לחסל אותם הם ילכו ויתחזקו. אסור שהפשע ישתלם - וחייבים להמשיך לפעול ביתר עוצמה ולהגביר את הלחץ על העבריינים".