אאא

בחצר הקודש גור צפוי להיערך הערב כינוס חריג וחסר תקדים, בהשתתפות מאות דיינים ומורי הוראה, ראשי ישיבות ורבנים מהקהילה.

ל'כיכר השבת' נודע כי מיקום הכינוס מוגדר נכון לעכשיו סודי, וכי מטרת הכינוס הינה כדי לדון במהלכים השונים שנעשו כלפי החסידות בתקופה האחרונה, בראש ובראשונה הגשת עתירה לבית המשפט נגד 18 אנשים מהחסידות, בהם אחד מבניו של האדמו"ר.

בעתירה שכותרתה "קובלנה פלילית בגין פרסום לשון הרע במטרה לפגוע", שהוגשה ע"י עורך הדין שלמה אלבוים, ב"כ האברך עקיבא גרינצייג, נכתב בין היתר. " כי הנאשמים שמשמשים בתפקידים רשמיים בקהילה ובמוסדות, פעלו בין היתר בפעולות תגמול והסתה משומנת נגד חברי הקהילה הפורשת" - קהילת הגר"ש אלתר.

העתירה הוגשה לפני מספר שבועות, ובשל כך צפויים להתכנס הערב בכירי רבני ודייני חסידות גור כדי להבהיר בין היתר את חומרת האיסור בהליכה לערכאות, כאשר בנוסף צפוי אחד מבכירי רבני החסידות לחשוף בפני המשתתפים מסכת הטרדות ורדיפה אישית שעבר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורם בחסידות גור אומר כי מדובר בכינוס חסר תקדים שלא היה כדוגמתו, "מעולם לא חשבנו לעשות כינוס שכזה, אבל כשעותרים לבית המשפט נגד רבנים מרביצי תורה שכל חייהם תורה וחסידות, וכנגד בנו של האדמו''ר, זוהי חציית קו אדום מביש שחייבים לעצור אותו בהקדם, בפרט לאחר תביעות רבות שהוגשו עד היום שנדחו על הסף".

עוד אומר הגורם כי במהלך הכינוס הערב צפויים הרבנים לציין לחיוב את ההצלחה הגדולה בהקמת הוועדה לפני כשנתיים, במטרה לפעול להנמכת הלהבות בקרב הדור הצעיר בחסידות, בכל מה שקשור לנושא המחלוקת.

עו"ד אלבוים מסר בתגובה: הפניה לערכאות נעשתה בהיתר של הדיין הגרמ"מ שפרן, ואשר על כן היא איננה נוגדת דעת תורה.