אאא

בצעד תקדימי, בית כנסת בפלורידה הודיע למפרי ההנחיות שהתפללו במניין על סילוקם מתפקידם והחרמתם מכל 'כיבוד' בבית הכנסת.

בית הכנסת של 'צעירי ישראל' (Young Israel) ב'דירפילד' שבפלורידה, הוציא אמש (שלישי) מכתב זועם כנגד חברי בית הכנסת שהשתתפו בשבת האחרונה במניין למרות האיסור ומדיניות בית הכנסת בעקבות נגיף הקורונה.

"למרות הפסק הברור של המרא דאתרא שלנו", כותבים ראשי בית הכנסת במכתב לקהילתם, "ושל רבני ה-UO, רבני צעירי ישראל, רבני אגודת ישראל ורבני ארגונים נוספים, ובנוסף גם חוות דעתו של הרב ד"ר אהרון גלאט, כמה אנשים הפרו בצורה ברורה את ההנחיה של בית הכנסת שלנו והשתתפו בנוכלות במניין בשבת האחרונה".

המכתב המלא
המכתב המלא
הגדלה

במכתב, מגדירים ראשי בית הכנסת את המעשה כ"חוצפה" ומציינים כי זו "סכנה שגובלת בספק פיקוח נפש" ומשכך היא אינה יכולה לעבור בשתיקה. "התנהגות כזאת של אלו שהשתתפו במניין חייבת להיענות בהשלכות חמורות", כתבו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הסנקציות החמורות שנוקטים בבית הכנסת כוללים נישול כל תפקיד ציבורי שהיו למתפללים הללו בבית הכנסת, וכן החרמתם בכך שלא יוכלו לקל שום 'כיבודים': 'עליות', 'בעל קורא', שליחי ציבור ומגידי שיעורים.

"בזמן שהעולם בכלל וכלל ישראל בפרט נאבק באתגר כל כך דרמטי וטרגי, עלינו לעמוד ולהתאחד מאחורי ההנהגה הרבנית והרפואית שלנו", מסבירים בבית הכנסת את הצעד הדרמטי שנקטו. "אנחנו באמת מקווים שזו הפעם האחרונה שמכתב כזה צריך להיכתב".

על המכתב חתומים רב בית הכנסת הרב ישראל אדלמן, ד"ר מרטין שלוס וכן כל חברי הנהלת בית הכנסת.

רב בית הכנסת הרב ישראל אדלמן
רב בית הכנסת הרב ישראל אדלמן
הגדלה
מתפללי בית הכנסת
מתפללי בית הכנסת