אאא

תמונת הנציגים החרדים מעירית ירושלים המגיעים בעצם ימי חול המועד, חלקם לבושים בשטריימלים הדורים לראשם יחד עם נציג החילונים מהליכוד ביתנו החבוש כפה סרוגה גדולה לראשו לשם שינוי - אל ביתו של מרן הגראי"ל שטיינמן, הנכד דוחף את ידו של זה אל ידו של מרן ואומר בקול רם כי 'זה המועמד לראשות עירית ירושלים', מרן מברך משהו לא מובן, אבל תוך דקה יוצאים חבושי השטריימלים ובעלי הכרס הליטאים עם חיוך רחב, הוא ברך!.

משם, שיירת המכוניות עושה את דרכה אל בית מרן הגר"ח קניבסקי, ופה קצת משתנה המגינה, הנכד התורן צועק ש"הוא הבטיח גנרטור בירושלים", גם פה איזו ברכה לא מובנת.

וכך הם יוצאים לרחוב עם בשורה, רבני ירושלים, אדמו"ריה וראשי הישיבות שלה כובשים את פניהם מבושה ומפגיעה עמוקה, רק אחרי עשרה ימים מבינים בעלי השטריימלים ובעלי הכרס שהם טעו ופגעו ברבני ירושלים, ועשו סיבוב עם האיש מגבעתיים.

אתם שואלים את עצמכם למה הפסדתם? כי פגעתם בגדולי ירושלים. לא עזרה ההצגה בתמיר עם ה'ברכה לבטלה', האדמו"רים בירושלים חשבו אחרת והורו אחרת, והתוצאה לפניכם.

אז קצת בושה, עדין הפשקווילים ממעשה ידיכם על ראש העיר ניר ברקת: "אוכל נבלות" ו-"כופר גמור" מתגוללים ברחובות. אל תגידו ש"במערכת בחירות הכל כשר", ניר ברקת לא ענה לכם כי הוא אדם מנומס ולא חי בביב השופכים שלכם, אתם חברים, אתם הולכים לשבת עם אוכל הנבלות הזה והכופר במשך חמש שנים ביחד.  

אתם צריכים להתנצל, ובקול רם

בחלק הזה נכשלתם, אבל עכשיו אולי באמת תתחילו לטפל בביוב של שכונת הבוכרים ובמדרכות של קרית משה וגבעת שאול ועוד דברים שהיו בתחום אחריותכם, תנסו להבין למה הקלפיות באזורי מגוריכם אכזבו.

ולפרטנר השני 

"אוהבים אותך מרן", אז שיקרתם, כן, שיקרתם, את זה לא רצה מרן, אחרי מותו הוא חיכה לשמוע שנפתחו עוד כוללים ללימוד ספריו, רצה לשמוע על כוללים שחצי יום ילמדו וחצי יום יצאו אל השדות.

מרן עלה למרומים ובכניסה לשמים חיכו לו הבית יוסף, הבן איש חי, האדמו"ר מרוזין (בג' חשון במסורת החסידות יוצא הסבא מרוז'ין לקבל את הנשמות שמגיעות לעולם העליון), יחד הם מובילים את נשמתו אל השולחן הגדול שבו מסובים הרמב"ם, גאוני בבל ומרוקו לצד הגאון מוילנא והבעל שם טוב, בעל התניא ורבי נחמן מברסלב, ובדיוק עכשיו הוא יחשוב על צוריאל קריספל ומשה ליאון. זה לא 'אוהבים אותך מרן', זו טעות איומה.

 (צילום: פלאש 90)
זו טעות איומה, זה לא "אוהבים את מרן" (צילום: פלאש 90)
הגדלה

תתבוננו לרגע ותחשבו מה היה מעדיף מרן, שיזכרו אותו כאדם היושב וכותב בלילות, כפוסק שאין שני לו מאז הבית יוסף, או כזה שנתן צ'אפחות לשמעון פרס (מסכן ליאון לא קיבל) שרון ועוד. אני מעדיף להתגאות בספרים שיש לי בבית עם ההקדשה שלו אל אבי זצ"ל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זה המרן שאני רוצה לזכור ולאהוב. הכשלון הצורב והמפחיד באלעד ובירושלים, צריך לחשל אותנו לעתיד חזק יותר.

סליחה

סליחה מרבני ירושלים שפגעתם בהם וביישתם אותם.

סליחה - ממרן שפגעתם באהבה שלנו אליו.

סליחה - מהמלמדים בתלמודי תורה שצריכים לעבוד שעות נוספות בכדי להסביר לתלמידים מה ההבדל בין 'עץ' ו-ג' ,

סליחה - על הביטויים הנוראים שנאמרו אחד נגד השני.

סליחה - ממשפחת צו'לק שבעטיה של מחלוקת, היא - לאה אסתר ז"ל נלקחה כקורבן ציבור.  

אז כן, בושה וסליחה, לחזור ולהתרומם, אחים אנחנו.