אאא

בביקור שערך לאחרונה בכפר חב"ד, התייחס הראשון לציון והרב הראשי לישראלי הנבחר הרב יצחק יוסף לעיסוק בסוגיית גיוס החרדים, ואמר כי דעתו היא שאדם שאינו לומד - עליו להתגייס לצבא. 

"יש לי ישיבה כבר הרבה שנים, בחור שלא לומד בישיבה - אני מאיים עליו, הוא יילך לצבא". אמר הרב יצחק יוסף. הרב הראשי הנבחר סיפר כי הוא פונה לבחורים, ואמר להם: "תלך, יש ישיבת הסדר, יש מקומות כאלו".

"בחור שלא מסוגל ללמוד, הוא מנותק מהלימוד, ולצערינו הרב יש כאלה - צריך לשלוח אותו לשם (לצבא י.פ.)".  הרב יוסף הבהיר מיד: "אבל ששם יהיו מקומות שהוא יוכל לשמור על היראת שמיים". 

"לא רק לשמור, לפעמים מחזקים אחרים. היה לי בחור בישיבה שהלך לצבא, ולקח אתו את כל ה'ילקוט יוסף', והוא היה מתקשר אלי ואומר ' אני נותן שיעור כל יום'" סיפר הרב יוסף.

יצויין, כי באירוע המיוחד שנערך לאחרונה, לקחו חלק רבה של כפר חב"ד הרב מרדכי שמואל אשכנזי, הרב הראשי לצה"ל הרב רפי פרץ, יו"ר אגודת חסידי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר ועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ ועוד.

במהלך דבריו, התייחס הרב יוסף לחסידות חב"ד ואמר: "אני אומר את זה כמי שהיה שכן בשיכון חב"ד", אמר, "אני גדלתי שם, ברחוב אלקנה בשיכון חב"ד, בקטנותי הייתי לומד בחב"ד, הייתי מגיע להתוועדויות שם, ואין כמוהם שככה מזכים את הרבים, שיש להם אכפתיות לעם ישראל. הדבר הזה חשוב".

צילום: מאיר אלפסי
צילום: מאיר אלפסי