אאא

תדהמה בקהילה החרדית באנטוורפן: בשעות האחרונות שיגר בית משפט העליון של בלגיה הודעה בכתב לעורכי הדין שמייצגים את הקהילה החרדית באנטוורפן, והודיע להם כי הוא דוחה את העתירה שהגישו כנגד החוק החדש המחייב לימודי ליבה וקיום מבחנים בכתב בכל מוסדות הלימוד, מה שמחייב אותם לעמוד בכללים ובתקנות החדשות שנקבעו.

כזכור, מזה למעלה משנה סוערת הקהילה החרדית באנטוורפן נוכח החוק שעבר בפרלמנט בבריסל ואומץ ע"י שר החינוך שנבחר בבחירות האחרונות לתפקידו. לפי החוק, על כל ילדי המדינה ללמוד לימודי אזרחות, מתמטיקה ושפות על מנת שבתי הספר יקבלו תקצוב. בנוסף, יעברו כל הילדים - גם אלו שאינם לומדים בבתי הספר המוכרים מבחנים על החומר הנלמד, ובאם ייכשלו יחוייבו לעבור ללמוד במוסד לימודים ממלכתי.

 (צילום: מאיר אלפסי)
(צילום: די וואך)
הגדלה

בקהילה ראו את החוק החדש בחומרה רבה זאת בשל העובדה שהוא מחייב את ילדי החיידרים המקפידים על "החינוך הטהור" להיחשף לתכני לימוד זרים שייכפו ע"י השלטונות.

לאחר כנס חירום וזעקה שהתקיים באנטוורפן הורו אדמו"רי ורבני הקהילה לשכור צוות משפטי אשר פעל שלוב זרועות עם מיטב העסקנים בניסיון להפר את "המזימה" ולדחות את אישורו של החוק החדש. עורכי הדין פנו אל בית משפט העליון במדינה שדן בתיק המורכב ושמע את כל הצדדים אולם כעת החליט כאמור לדחות את העתירה, מה שמותיר את החוק החדש על כנו ויוצר בעייה חינוכית מהותית לתושבי בלגיה החרדים.