אאא

בתום דיון ארוך וטעון שנמשך כשלוש שעות, בהשתתפות כל חברי בד"צ 'העדה החרדית', הוחלט לצאת במכתב חריף ביותר נגד 'כת השאלים'.

בשעה 17:00 החל הדיון בבית הדין של 'העדה החרדית'. בתחילתו, במשך כשעתיים, שמעו הדיינים מגוון רחב של עדויות על מה שמתחולל בתוככי ה'כת' הקיצונית.

הדיון נקבע לאחר האירועים האחרונים שהתרחשו בקרב 'כת השאלים'. השיא התרחש לפני שבוע, כפי שנחשף לראשונה ב'כיכר השבת': בשל חשש לבעיות צניעות, אבות ב'כת' מיילדים את בנותיהם הכורעות ללדת ללא כל סיוע רפואי, כאשר לעיתים הדבר מגיע לכדי פיקוח נפש.

הרס קשה

בפני הדיינים הופיעו בעלים של חלק מנשות ה'כת', אבות של נשים שנסחפו ל'כת' הקיצונית ואף בנים מבוגרים אשר אימותיהם נסחפו אחר הקצנת ה'כת'.

בנוסף, הופיעו בפני בית הדין עסקנים מכל גווני הקשת של הציבור החרדי, והציגו בפני חברי בית הדין בהרחבה את כל מה שידוע על המתרחש בין חברות ה'כת'.

ל'כיכר השבת' נודע כי במהלך הדיון התבטא אחד מחברי הבד"צ: "לא מדובר כאן בחיזוק לכבודה של תורה אלא בהרס קשה".

"מטוב ועד רע"

לאחר שמיעת העדויות, התכנסו הדיינים לדיון סגור שנמשך כ-45 דקות, בו השתתפו רק חברי הבד"צ של 'העדה החרדית' בדלתיים סגורות, בכדי לדון כיצד לטפל בתופעה המסוכנת.

בתום הדיון הארוך, החליטו חברי הבד"צ לצאת במכתב חריף ביותר בניסוחו נגד 'כת השאלים', כאשר בין היתר יציינו כי "אסור להיות עימם בקשר - מטוב ועד רע".

המכתב צפוי להתפרסם כבר בימים הקרובים, וצפוי לעורר הדים נרחבים נגד הכת המסוכנת הסוחפת אחריה נשים רבות, עד כדי בעיות הלכתיות חמורות ומקרים של פיקוח נפש.