"מכר את העיר". משה אבוטבול  (צילום: משה גולדשטיין)
אאא

אופוזיציה מבית: ראש עיריית בית שמש אבוטבול (ש"ס) לא מצליח להרכיב קואליציה, שבועות אחדים אחרי תוצאות מערכת הבחירות בהם הוא ניצח במאות קולות את המועמד החילוני אלי כהן.

למרבה הפלא, לאי הרכבת הקואליציה שותפים החרדים בלבד, לא רק אלו מהסיעות הליטאיות, קרי אגודת ישראל, דגל התורה ושלומי אמונים אלא דווקא רבני מפלגת ש"ס בעיר, המביעים התנגדות נחרצת לראש העיר.

הרב דוד בניזרי הנמנה על רבני ש"ס בעיר בית שמש אומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי נציגי סיעת ש"ס לא ייכנסו לקואליציה וזאת משום שאבוטבול, כלשונו, הביא את כל העיר לאשכנזים ולא השאיר דבר לספרדים.

"לצערנו הרב ראש העיר לא בא, לא ישב ולא דיבר אתנו, הוא הלך ונתן את כל העיר כולה לשישה מנדטים שזה האשכנזים", אומר בניזרי ומסביר כי אבוטבול זלזל בציבור הספרדי.

"את ש"ס הוא השאיר בלי שום תיק רציני ובלי שום דבר, פשוט יש לנו ראש עיר שהוא כמעט 144, המודיעין. כשאדם מאנשי שלומנו מגיע אליו הוא אומר לו תלך לזה ותלך לזה, שום תיק רציני לא נשאר לציבור הספרדי החרדי בעיר", זועם הרב בניזרי.

בוועדת רבני ש"ס בעיר בית שמש טוענים כי עתה מתנהל לו מתן ומתן ולא משא ומתן וכי לזה הם לא יסכימו: "כיוון שלא ישבו איתנו, מה אתה מצפה שנציגינו ייכנסו לקואליציה במצב כזה שאתה לא מקבל כלום? לא ראיתי עוד מקום שלא מתקיים בו משא-ומתן אלא יש רק מתן ומתן ואין משא בכלל, לכן הורנו לנציגים שלנו לא להיכנס לקואליציה בשלב הזה עד שראש העיר יואיל בטובו לפנות אלינו ולשבת איתנו ולהיכנס למשא ומתן רציני, אני מאמין שבסופו נבוא על סיפוקינו ונכנס לקואליציה".

ראש העיר הנבחר ישב לשיחת משא ומתן עם אחד מחברי מועצת העיר מטעם ש"ס ובשיחה הזו הציע אבוטבול לנציג את תיק הרווחה שחלקים ממנו הועברו לסיעות הליטאיות, החלוקה הזו עוררה את זעמו של הרב בניזרי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"יש מכתב מפורש מועד הרבנים כבר מלפני שנה וחצי שבו ועד הרבנים אומר שהנושא של תיק שפ"ע לא נתון למשא-ומתן מפני שהוא שייך לש"ס, אבל גם את זה מכרו וגם את זה לא נתנו לנו. ראש העיר פגש את הנציג שלנו ואמר לו, אני החלטתי לתת לכם את תיק הרווחה. ואני שואל מה זה הרווחה? תיק מלא צרות ובעיות ש99% ממנו הכול זה משכורות לעובדים, אין לי מה לעשות איתו. אני יכול רק להתבזות דרכו מפני שכל אדם שיבוא אני יאלץ להגיד לו אין לי ואז אני אצא מכל העסק הזה שחור אפילו לא פרווה, כאדם שלא עושה ולא נותן וכך תנועת ש"ס תצא מכל הסיפור הזה", אומר הרב בניזרי.

"תיק הרווחה, לקחו אפילו ממנו את הנושא שנקרא טיפול בנוער נושר, כל הענייניים השייכים לציבורים החלשים, הולכים לוקחים אותו וגם ממנו הוציאו ונתנו לאשכנזים, אז מה השארת שם? זה נשמע מצחיק", הוא מסיף בזעם.

אחרי כל האשמות, בניזרי מסיים את שיחתנו עם מילה טובה לראש העיר: "משה אבוטבול הוא אדם טוב, אדם נפלא אבל לצערי הרב הוא סחיט ולחיץ".

תגובת ראש העיר משה אבוטבול לא התקבלה עד לשעת פרסום הידיעה. לכשזו תתקבל, נפרסמה.

האזינו לראיון עם הרב דוד בנזירי ב'קול ברמה', הבוקר.