מנדי ריזל מגן על ילדיו  (צילום: עידו אסרף)
אאא

למעלה מ-70 רקטות נורו מאז אמש (שבת) לעבר ישובי הדרום. גם הבוקר, מעט לאחר השעה 08:00 פילחה אזעקת 'צבע אדום' את העיר שדרות בהתראה על ירי נוסף לעבר העיר.

כתב לענייני חוץ וכתב הדרום של רדיו 'קול ברמה', מנדי ריזל, היה באותה שעה ברחוב יחד עם ילדיו בקטנים, בני שנתיים וחצי ושלוש חצי, בדרכם אל גן הילדים.

כאשר נשמעה האזעקה, מיהר בריצה יחד עם ילדיו אל פינה מוגנת במכולת השכונתית שנקרתה בדרכו, והחל לסוכך על ילדיו, עד הישמע הפיצוץ המחריד המבשר על נפילת רקטה.

בעודו מגן על ילדיו, הוא עלה לשידור בתוכניתו של מרדכי לביא, 'שמונה עד עשר' ברדיו 'קול ברמה', שם סיפר על ההתרחשות והסיטואציה הבלתי נעימה.

בשיחה עם "כיכר השבת", משחזר מנדי ריזל את שעבר בבוקר: "הייתי בדרך לשים את הילדים (3.5 ו-2.5) בגן ובמעון הסמוכים לבית, ואז הופעלה האזעקה הראשונה בסדרה".

"בלית ברירה, השארתי את העגלה נטושה במדרכה, תפסתי אותם בידיי ורצתי למחסה הקרוב ביותר - חנות מכולת - שם שהינו כעשרים דקות שבמהלכן נורו כ-10 רקטות בזו אחר זו לעבר העיר", מספר ריזל.

"בין לבין", הוא מוסיף, "עליתי לעדכון בתוכנית "שמונה עד עשר" עם מרדכי לביא ב'קול ברמה', במסגרת תפקידי ככתב בדרום (וכתב חדשות החוץ), כדי לתת דיווח ואז נשמעו ברקע האזעקות ולאחריהן הפיצוצים".

לסיום, אומר מנדי ריזל כי "אין ספק שאלו היו רגעים קשים וטראומתיים. מדובר באחד הימים הסוערים ביותר שזכורים לי, וודאי אחרי 'עופרת יצוקה'".

מנדי ריזל מגן על ילדיו, הבוקר. צילום: עידו אסרף
מנדי ריזל מגן על ילדיו, הבוקר. צילום: עידו אסרף