אאא

נו, אז מה? סוף שנה? כבר?! עוד לא התחלנו שנה וכבר מסיימים?

כל שנה כאשר מגיע חודש נובמבר שלא לדבר על דצמבר, כולם מתחילים לדבר על קרנות ההשתלמות. רואי החשבון החרוצים משגרים ללקוחותיהם מכתבי תזכורת לכך שבעוד זמן לא רב לא ניתן יהיה לנצל את הטבות המס וכולם אצים רצים להפקיד ככל שאפשר על מנת לחסוך בתשלומי המס ולהרוויח על הדרך חיסכון לטווח בינוני שעדיין פטור ממס. והדגש הוא על "עדיין".

אבל בואו נניח לרגע את הפטור ממס, ונדבר על העיקרון. הרי כולנו מבינים את הרווח שיוצא לנו מהפקדה בקרן השתלמות, אבל מוזר שכולם נזכרים לעשות זאת דווקא בסוף השנה. כאשר כמנהג ישראל, רבים הם המפקידים ביום העסקים האחרון של שנת המס.

נכון, ישנם גם כאלה חכמים יותר, שמפקידים הפקדות קטנות לאורך כל השנה. מה שמביא אותי לחשיבה מקורית ומרעננת. הרי סיכמנו שקרן השתלמות היא מסלול החיסכון היחיד לטווח קצר ובינוני שפטור ממס על הרווחים. הרי כולנו יודעים שהכסף יכול לעבוד בשבילנו. אז למה להפקיד בסוף השנה? למה להפקיד סכום קטן מידי חודש, בואו נפקיד בתחילת השנה.

בתחילת השנה?! כן, ממש כך. הרי הכסף יכול לעבוד בשבילנו שנה שלימה. מדובר בלא מעט כסף. ממילא נפקיד אותו בסוף, בלחץ של הרגע האחרון. למה לפספס את התשואה שהכסף יכול לעשות במשך השנה כולה?

תחשבו על זה, זה משתלם.

דניאל שבקס הוא מנהל המחלקה הפיננסית ב´הירשוביץ פתרונות´. הבהרה: אין באמור לעיל משום מתן ייעוץ/שיווק פנסיוני או השקעתי